Запорізький міжнародний кінофестиваль 2024

Положення про проведення Запорізького міжнародного кінофестивалю «ЗIFF»

Зустрічаємось з вами після майже двох років боротьби, запорізької витримки проти російського агресора. Ми змогли вистояти та нарешті запустити роботу, аби показати усьому світу та Україні, що Запоріжжя стоїть, живе та бореться.

Метою фестивалю є популяризація національного кінематографу, а також фільмів та відео-робіт спільного та іноземного виробництва. Популяризація рідного міста та Запорізького краю шляхом кіномистецтва. Підтримка молодих талановитих авторів України, розвиток культурного обміну між учасниками кінофестивалю, привернення уваги молоді до кіномистецтва. Сприяння діалогу творчого потенціалу українського кінематографу з громадськістю.

Програма

Фестиваль складається з національних на міжнародних конкурсних програм:

Національна конкурсна програма фестивалю. До процесу селекції фільмів для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові, неігрові та анімаційні короткометражні українські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2023 або 2024 рр. тривалістю від 10 до 40 хв. Переможці Національної конкурсної програми визначаються в таких номінаціях:

  • «Найкращий український короткометражний ігровий фільм»;
  • «Найкращий український короткометражний документальний фільм»;
  • «Найкращий український короткометражний анімаційний фільм»;

Міжнародна конкурсна програма фестивалю. Будуть представлені ігрові, неігрові та анімаційні короткометражні іноземні фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2023 або 2024 рр. тривалістю від 10 до 40 хв. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Міжнародної конкурсної програми в номінації “Найкращий міжнародний короткометражний фільм”.

Конкурс на найкращу ідею сценарію про Запорізький край ім. В. Зайцева.

Допускаються сценарії короткометражних ігрових фільмів. Історія подана у сценарії має бути цікавою для глядацької аудиторії, драматургійною завершеною, життєстверджуючою, має мотивувати до дії та надихати. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на сайті https://filmfreeway.com/3IFF, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) 19 липня 2024 року.