Запорізький міжнародний кінофестиваль ZIFF 2021

Запорізький кінофестиваль ZIFF 2021 запрошує гостей долучитися до мистецтва кіно вже в п’ятий раз. З 17 по 19 вересня 2021 року мешканці та гості міста зможуть відвідати покази короткометражних фільмів української та міжнародної програми, подивитися фільми поза конкурсної програми, створені в Україні в 2019-2021 роках, відвідати майстер-класи від професіоналів української кінематографії, поспілкуватися з кіно митцями та, звісно, гарно провести час у компанії поціновувачів кіно!

Кінофестиваль започаткував свою історію у 2017 році – у грудні кінотеатр ім. О.Довженка вперше прийняв гостей. Кінофестиваль був створений, як огляд найцікавіших здобутків українського та світового короткометражного кіно. ZIFF  - це своєрідний майданчик для перевірки нових ідей, для отримання нового досвіду, для можливості підтримки одне одного, для пошуку нових талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

Кожного року основним завданням Запорізького кінофестивалю була підтримка вітчизняного кіно, збереження традицій українського кінематографа, популяризація рідного міста і Запорізького краю шляхом кіномистецтва, відкриття імен молодих і талановитих авторів. Все це можливо завдяки підтримці Державного агентства України з питань кіно.

Запорізький кінофестиваль — це унікальний спосіб інтегрувати прихильників кіно у єдиний  фестивальний простір, налагодити діалог та комунікацію усередині кіно культурного простору.  

В основі концепції кінофестивалю – принцип відкритості, широкого діалогу і доступу до новинок українського та світового короткометражного кіно. Разом із компанією-партнером ми шукаємо нове кіно та нове у кіно. А іноді це досі складна задача, тому що у 2021 році ми отримали 3051 фільмів для участі у кінофестивалі, надіслані з 116 країн світу. За попередні роки було отримано 10546 кіноробіт з усього світу (1899 фільмів у 2017 році, 2514 фільмів у 2018 році, 3069 фільмів у 2019 році та 3064 фільми у 2020 році), з них 230 робіт з України (33 фільми в 2017 році, 62 фільму в 2018 році, 91 фільм у 2019 році, 44 фільми у 2020 році).

За 4 роки роботи фестивалю у складі журі побували 17 відомих українських митців – продюсерів, режисерів, акторів, сценаристів, критиків – Павло Сушко, Олег Борщевський, Олег Маламуж, Ілля Свідлер, Катерина Гулякова, Богдан Юсипчук, Наталля Шевчук, Олександр Гусєв, Олеся Моргунець-Ісаєнко, Манук Депоян, Кирило Тимченко, Наталля Мазур, Анжеліка Ніколаєва, Олексій Северин, Олексій Тритенко, Артем Колюбаєв, Ольга Кіяшко. Усі члени журі – це професіонали українського кінематографу, фанати своєї справи у гарному сенсі, люди, які мають досвід, нові ідеї та своє бачення розвитку українського кіно. 

Як і завжди, члени журі визначать переможців у 7-ми номінаціях:

  • Найкращій український анімаційний фільм 
  • Найкращій міжнародний анімаційний фільм 
  • Найкращій український документальний фільм 
  • Найкращій міжнародний документальний фільм 
  • Найкращій український ігровий фільм 
  • Найкращій міжнародний ігровий фільм 
  • Найкращий відео ролик конкурсу VERTICAL

 

А ось переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій» доведеться визначати відвідувачам Запорізького кінофестивалю ZIFF. Це вже стало приємною традицією нашого кінофестивалю. Протягом 3-х днів заходу кожен глядач зможе висловити свої думки, погляди, вподобання. Наші глядачі теж впливають на розвиток українського кінематографу!

Переможцем номінації «Приз глядацьких симпатій» у 2018 році став короткометражний фільм «Клуб невдах» режисера Олександра Онуфрієва, Україна, у 2019 році – короткометражний фільм "Смачного", режисер Дзен Євстигнейкін, Україна, у  2020 році – короткометражний фільм «Магазинчик» режисера Олександра Онуфрієва, Україна.

Кінофестиваль – це не тільки покази фільмів, спілкування, але й освітні можливості для кожного відвідувача. В цьому році по добрій традиції відвідувачів знову зустрінуть цікаві освітні семінари від гостей фестивалю – майстер-класи з акторської майстерності, з режисури, продюсування, написання сценаріїв тощо. А також неймовірна екскурсія - провідний екскурсовод міста ознайомить із фільмами, які знімались у Запоріжжі.

Програма Запорізького кінофестивалю ZIFF складена таким чином, щоб глядачі встигли подивитися максимум фільмів конкурсної та поза конкурсної програми. Усі блоки конкурсної програми впродовж фестивалю демонструються двічі, у різний зручний час.

Фестиваль – ціла низка можливостей не тільки для професіоналів, але й для початківців. 

У 2018 році програма фестивалю була доповнена конкурсом відеороликів VERTICAL. Конкурс створено для залучення молоді, щоб дати можливість проявити себе, заявити про себе. Кожна талановита людина може побачити цікаве і незвичайне навіть у повсякденному житті і реалізувати це, зафіксувавши на відео. Завдання учасників конкурсу - показати глядачеві те, що інші, можливо, не помітили або просто не звернули уваги. Завдання конкурсу - розповісти про талановитих і молодих хлопців нашого регіону і України! Для участі в конкурсі не потрібне спеціальне обладнання, досить і камери на телефоні. Ніяких обмежень з приводу формату відео, стилю або його наповнення.

Першим переможцем Конкурсу відеороликів VERTICAL у 2018 році стала школа Орт-Алеф, м. Запоріжжя із роликом – «Як виглядає мрія». У 2019 році переможцем конкурсу став відео ролик під назвою «Павутина», режисерами якого виступили талановиті молоді хлопці із Запоріжжя – Нікіта  Васильєв та Руслан Хілько. 

Переможці конкурсу відео роликів VERTICAL 2020 став теж Нікіта Васильєв з роликом «Мандрівка у новий світ».  Дуже приємно бачити, що хлопець не зупинилися у своєму прагненні зв’язати своє життя з кіно та продовжуює робити впевнені кроки у цьому напрямку. 

Запорізький кінофестиваль ZIFF – фестиваль, покликаний щоразу відкривати нові українські імена у галузі кінематограф, збирати справжніх кіноманів, долучитись до останніх новинок. Кінофестиваль - це проектор і екран, люди в залі, можливість живого спілкування, нових і дивних зустрічей. Життя без нових вражень, емоцій, знань немає сенсу. І у цьому нам допомагає кінематограф – робить життя яскравіше!

Архів:

Запорізький міжнародний кінофестиваль 2020

Запорізький міжнародний кінофестиваль 2019

Запорізький міжнародний кінофестиваль 2018

Запорізький міжнародний кінофестиваль 2017

Скоро в кінотеатрі

Дюна: Частина друга

Графік прокату

З 28 лютого 2024